View Single Post
nemo.love_22
(^(エ)^)
Banned
0.10
nemo.love_22 is offline
 
Old 03-29-2013, 07:06 PM

Quote:
Originally Posted by dessertdesiert View Post
For me it costs 80 dollars to go home versus about 5-8 dollars to do wash.
Yeah, understandable to do them there. I was going to school only 45 minutes from home so I'd come home from time to time. And it'd cost me about 4$ for one load (wash and dry) and I'd typically do two, so I could do colors and whites separate. So it wasn't all that bad. It was more a matter of actually getting in there to use them when they weren't already in use. XD